Wyjaśnij, dlaczego w miarę oddalania punktowego źródła światła […]

Znalazłeś się na tym serwisie, ponieważ poszukujesz odpowiedzi na pytanie Wyjaśnij, dlaczego w miarę oddalania punktowego źródła światła […]. Na tej podstronie znajdziesz odpowiedź na nie. Mamy nadzieje, że odpowiedź na pytanie Wyjaśnij, dlaczego w miarę oddalania punktowego źródła światła […] w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Dlaczego w miarę oddalania punktowego źródła światła od katody w obwodzie fotokomórki płynie coraz słabszy prąd? Ponieważ w miarę oddalania źródła promieniowania od katody zmniejsza się ilość fotonów, zmniejsza się ilość wybitych przez nie elektronów, co w konsekwencji prowadzi do spadku natężenia prądu.

Przeczytałeś już całą odpowiedź na pytanie Wyjaśnij, dlaczego w miarę oddalania punktowego źródła światła […]. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiedzi na pytania w naszym serwisie były najwyższej jakości. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i wnioski co do ulepszeń w odpowiedziach jak i całego portalu. Jeśli poszukiwałeś więcej informacji niż tylko odpowiedź na nurtujące się pytanie Wyjaśnij, dlaczego w miarę oddalania punktowego źródła światła […] to proponuje zapoznać się z innymi pytaniami i odpowiedziami.