Pole elektryczne w idealnym przewodniku

Jesteś tu, najprawdopodobniej dlatego że szukasz odpowiedzi na swoje pytanie Pole elektryczne w idealnym przewodniku. Na tym portalu znajdziesz odpowiedź na nie. Nie mamy wątpliwości, że odpowiedź na pytanie Pole elektryczne w idealnym przewodniku rozwieje twoje wątpliwości.

Idealny przewodnik elektryczny powinien być zbudowany z substancji o zerowej rezystancji i nieskończonej konduktywności. Zastanówmy się jednak dlaczego w idealnym przewodniku nie ma pola elektrycznego? Wynika to z faktu, iż w każdym punkcie potencjał elektryczny musi być równy, więc prąd nie przenika przewodnika, tylko zostaje na jego powierzchni. Ponieważ tak się dzieje, w idealnym przewodniku nie występuje pole elektryczne.

Przeczytałeś już całą odpowiedź na pytanie Pole elektryczne w idealnym przewodniku. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje w naszym portalu były zweryfikowane. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie uwagi i wnioski co do ulepszeń w odpowiedziach jak i całego strony internetowej. Jeśli poszukiwałeś więcej informacji niż tylko odpowiedź na nurtujące się pytanie Pole elektryczne w idealnym przewodniku – proponuje zapoznać się z innymi naszymi artykułami.