Oświecenie – epoka rozumu

Czytasz to, najprawdopodobniej dlatego że szukasz odpowiedzi na swoje pytanie Oświecenie – epoka rozumu. Na tym portalu znajduję się odpowiedź na to pytanie. Nie mamy wątpliwości, że odpowiedź na pytanie Oświecenie – epoka rozumu rozwieje twoje wątpliwości.

Średniowiecze – epoka ciemnoty, zacofania. Każda kolejna epoka jest diametralnie inna od poprzedniej. Dlaczego oświecenie to epoka rozumu? Bo teraz nie to co Boskie, ale to co ludzie jest na pierwszym miejsca. A ponieważ człowiek myśli, to rozum człowieka jest kreatorem świata, największych dzieł i centrum wszystkiego co najważniejsze.

Przeczytałeś już całą odpowiedź na pytanie Oświecenie – epoka rozumu. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiedzi na pytania w naszej stronie były dobrej jakości. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i wnioski co do ulepszeń w odpowiedziach jak i całego serwisu. Jeżeli chciałeś wiedzieć więcej niż tylko odpowiedź na pytanie Oświecenie – epoka rozumu – zapraszamy do zapoznania się z innymi naszymi pytaniami i odpowiedziami.