Kontrreformacja

Jesteś tu, dlatego że poszukujesz odpowiedzi na swoje pytanie Kontrreformacja. Na tej podstronie znajdziesz odpowiedź na nie. Mamy nadzieje, że odpowiedź na pytanie Kontrreformacja rozwieje twoje wątpliwości.

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w Polsce wprowadzono kontrreformacje? Ponieważ reformacja tak bardzo już rozwinęła się, że Kościół postanowił jej przeciwdziałać. W Polsce symbolem kontrreformacji był sam król Zygmunt III Waza, który podejmował szereg działań zmierzających do zahamowania reformacji. Ustanawiano np. prawa, na mocy których odbierano innowiercom majątki, szkoły znalazły się w rękach osób duchownych i to Kościół znów miał duży wpływ na wszystkie sfery życia w państwie.

Poznałeś już odpowiedź na pytanie Kontrreformacja. Postaraliśmy się, aby odpowiedzi na pytania w naszej stronie były najwyższej jakości. Będziemy wdzięczni za propozycje co do ulepszeń w odpowiedziach jak i całego serwisu. Jeśli poszukiwałeś więcej informacji niż tylko odpowiedź na nurtujące się pytanie Kontrreformacja to zapraszam do zapoznania się z innymi naszymi informacjami na stronie.