I zasada dynamiki Newtona

Czytasz to, najprawdopodobniej dlatego że poszukujesz odpowiedzi na pytanie I zasada dynamiki Newtona. Poniżej na stronie znajduję się odpowiedź na to pytanie. Mamy nadzieje, że odpowiedź na pytanie I zasada dynamiki Newtona w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Dlaczego I zasadę dynamiki Newtona nazywamy zasadą bezwładności?

I zasada dynamiki Newtona mówi o zachowaniu ciał, w sytuacji gdy nie działają na nie żadne siły lub działające na nie siły równoważą się. Zgodnie z zasadą, takie ciało pozostaje w spoczynku lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym. Jak można sobie to łatwo wyobrazić ciało takie jest również całkowicie bezwładne. Przerwanie stanu bezwładności nastąpi dopiero wtedy, gdy na ciało zadziała siła, która nie zostanie przez nic zrównoważona i swym potencjałem zmieni stan rzeczy.

Przeczytałeś już całą odpowiedź na pytanie I zasada dynamiki Newtona. Postaraliśmy się, aby odpowiedzi na pytania w naszym portalu były zweryfikowane. Będziemy wdzięczni za propozycje co do odpowiedzi jak i całego portalu. Jeśli poszukiwałeś więcej informacji niż tylko odpowiedź na nurtujące się pytanie I zasada dynamiki Newtona – zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi informacjami na stronie.