Folklor w romantyzmie

Jesteś tu, ponieważ poszukujesz odpowiedzi na pytanie Folklor w romantyzmie. Poniżej na stronie znajdziesz odpowiedź na nie. Nie mamy wątpliwości, że odpowiedź na pytanie Folklor w romantyzmie w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Romantyzm to epoka szczególna w naszej historii oraz historii literatury. To przede wszystkim czas powstań narodowowyzwoleńczych, ale na estetykę epoki wpływają również inne elementy, mi.in. ceniono bardzo ludowość Ale dlaczego w romantyzmie ceniono folklor? Ponieważ to w ludzie romantycy widzieli podstawę społeczeństwa. Wartości, w które wierzył lud uznawano wówczas za najważniejsze, dlatego też chętnie czerpano z kultury ludowej.

Poznałeś już odpowiedź na pytanie Folklor w romantyzmie. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiedzi na pytania w naszym serwisie były dobrej jakości. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i wnioski co do ulepszeń w odpowiedziach jak i całego serwisu. Jeśli poszukiwałeś więcej informacji niż tylko odpowiedź na nurtujące się pytanie Folklor w romantyzmie – proponuje zapoznać się z innymi naszymi artykułami.