Dno oceanów w ruchu

Wszedłeś na ten portalu, najprawdopodobniej dlatego że szukasz odpowiedzi na pytanie Dno oceanów w ruchu. Poniżej na stronie znajdziesz odpowiedź na nie. Mamy nadzieje, że odpowiedź na pytanie Dno oceanów w ruchu w pełni spełni Twoje oczekiwania.

Dna oceanów oraz kontynenty ulegają nieustannym wędrówkom i ruchom. Dlaczego dno Oceanu Atlantyckiego rozszerza się? Dzieje się tak, ponieważ płyty tektoniczne pływają po magmie. W jednym miejscu płyty napierają na siebie – wtedy mamy do czynienia z procesami górotwórczymi, lub oddalają się od siebie – wtedy mamy do czynienia z rozszerzaniem się powierzchni.

Przeczytałeś już całą odpowiedź na pytanie Dno oceanów w ruchu. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odpowiedzi na pytania w naszym portalu były najwyższej jakości. Będziemy wdzięczni za propozycje co do ulepszeń w odpowiedziach jak i całego portalu. Jeżeli chciałeś wiedzieć więcej niż tylko odpowiedź na nurtujące się pytanie Dno oceanów w ruchu to zachęcam do zapoznania się z innymi informacjami na stronie.