Dlaczego Morze Bałtyckie jest słabo zasolone

Wszedłeś na tą stronę, najprawdopodobniej dlatego że szukasz odpowiedzi na pytanie Dlaczego Morze Bałtyckie jest słabo zasolone. Na tym portalu znajdziesz odpowiedź na nie. Mamy nadzieje, że odpowiedź na pytanie Dlaczego Morze Bałtyckie jest słabo zasolone rozwieje twoje wątpliwości.

Bardzo łatwo na podstawie wiedzy hydrologicznej odpowiedzieć na pytanie dlaczego m bałtyckie jest słabo zasolone. Zasolenie Bałtyku jest niskie, waha się w granicach 7,5 PSU, ponieważ ma on dodatni bilans wody. Znaczy to, że poprzez cieśniny mniej wody odpływa do oceanu niż zostaje dostarczone w formie opadów i wody z rzek.

Przeczytałeś już całą odpowiedź na pytanie Dlaczego Morze Bałtyckie jest słabo zasolone. Postaraliśmy się, aby odpowiedzi na pytania w naszej stronie były dobrej jakości. Będziemy bardzo wdzięczni za propozycje co do ulepszeń w odpowiedziach jak i całego portalu. Jeżeli chciałeś wiedzieć więcej niż tylko odpowiedź na nurtujące się pytanie Dlaczego Morze Bałtyckie jest słabo zasolone to zapraszam do zapoznania się z innymi informacjami na naszej stronie www.